ПРЕС-АНОНС

До Міжнародного дня незрячих

Показ документального фільму

«Вдивляючись у темряву»

 

14 листопада 2019 року о 15 год. у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбудеться допрем’єрний показ повнометражного документального фільму Сергія Волкова «Вдивляючись у темряву» (2019) за участі творців кінострічки.

Кінопоказ приурочено до Міжнародного дня незрячих (англ. InternationalDayoftheBlind) – всесвітньої дати, що відзначається щорічно 13 листопада. Цей день покликаний привернути увагу суспільства до тих, хто втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації. В українських реаліях життя таких людей не просто важке, – воно складається з безлічі проблем, яких не помічає решта людей, – зрячих. Система освіти, підприємства системи УТОС, на яких працюють люди з вадами зору, соціальне забезпечення, доступність інфраструктури міст – це лише невелика частина проблем. Можна констатувати, що для повноцінного життя людей з порушеннями зору в Україні належних умов немає.

Кінопроєкт спільного українсько-шведського фільму «Вдивляючись у темряву» став одним із переможців восьмого конкурсного відбору Держкіно. Автор сценарію та режисер стрічки – Сергій Волков, продюсери картини – Галина Криворчук (студія «ВІАТЕЛ», Україна) та Alex Shiriaieff (Grumant Productions HB, Швеція). Герой картини – полковник запасу ЗСУ, інструктор, сапер, доброволець АТО Віталій Галіцин.

«Це фільм-притча про Україну та її минуле, про сьогодення та майбутнє. «Темрява» у фільмі одночасно реальна і метафорична. Це розповідь від імені людей з інвалідністю: погляд незрячих на «здоров’я» нашої держави і суспільства, історія про те, що ніколи не можна втрачати віри та надії», – зазначає режисер картини.

За сюжетом, незрячий, що випадково осліп у дитинстві, допомагає адаптуватися іншому – ветерану, який втратив у зоні АТО зір, але не сенс життя.

«Мовою і засобами кінематографу ми розповіли про щоденні проблеми людей з порушеннями зору для того, щоб розпочати діалог усередині суспільства, залучити до нього владу і громадськість. Наша мета - підкреслити необхідність інтеграції незрячих людей до повноцінного життя громади, а також привернути увагу до проблем ветеранів АТО та недостатнього соціального захисту військових, які відстоюють незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України на Донбасі», – підкреслює Сергій Волков.

 

Запрошуємо до перегляду та обговорення кінострічки!

Нам дуже важлива Ваша думка!

 

Чекаємо за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1, конференц-зал.

Вхід вільний.

Тел. для довідок: 485-17-95

Додати коментар


Захисний код
Оновити