5 універсальних порад пошуку роботи від інспектора з кадрів Мартинова С.І.
Втратили роботу і перебуваєте на межі відчаю? Не варто панікувати, адже рух на ринку праці є завжди, навіть у найглибший період застою. Головне - правильно організувати процес пошуку роботи.
Ставтеся до вимушених змін як до періоду можливостей і з холодним розумом дотримуйтесь наступних практичних порад, які пройшли перевірку не одним складним часом.
1. Резюме - ваша візитна картка
Будьте уважні до вашого резюме - адже це дорогоцінний пропуск на співбесіду. Про важливість скласти резюме ідеально говорить і експерт ринку праці Сергій Марченко:
«Криво складене резюме можуть собі дозволити тільки суперпрофесіонали, за якими стоїть черга. Якщо ви - звичайна людина, подумайте, чому вас повинні вибрати із сотень таких же, якщо ви навіть не спромоглися потрудитися скласти хороше резюме? »
Яке воно, ідеальне резюме? Крім того, що копітко і педантично складено, воно має бути інформативно, чітко структуроване, написано по суті, без єдиної помилки, обсягом не більше двох аркушів, і, бажано, оригінально подано - це головні поради того, як скласти хороше резюме.
При цьому бажано відправляти разом з резюме і правильно складений супровідний лист, навіть якщо цього не вимагає роботодавець. Цей прийом допоможе вам виділитися з маси таких же, як і ви, наявністю мотивації працювати в конкретній компанії.
2. Ведіть пошук роботи в декількох джерелах одночасно
Пошук роботи не повинен обмежуватися одним ресурсом. Атакувати ринок праці потрібно по всіх фронтах:
• На сайтах з працевлаштування, обов'язково розміщуйте своє резюме, регулярно оновлюйте його, щоб воно підіймалося у видачі роботодавцю на перші позиції. Також щоденно переглядайте джоб-сайти і розсилайте резюме на кожну вподобану вакансію. В першу чергу відгукуйтеся на гарячі і свіжі вакансії - часто, співробітник потрібен «на вчора» і пошук відбувається в екстреному режимі.
• Рекрутингові агентства можуть стати корисним мостом між вами і роботодавцем, так як вони часто виконують функцію рекрутера для компаній.
• Центр зайнятості - класичний досвід пошуку роботи, який не потрібно відкидати хоча б тому, що біржа праці може допомогти допомогою з безробіття і курсами з підвищення кваліфікації або професійної переорієнтації.
• Соціальні мережі - сарафанне радіо століття інформаційних технологій. Повідомите всіх своїх знайомих про те, що шукаєте роботу.
• Виставки, конференції, семінари, котрі цікавлять професійно потрібно продовжувати активно відвідувати, багато спілкуватися і говорити про те, що знаходитеся в активному пошуку роботи.
• Розглядайте пропозиції також з інших міст, регіонів і навіть країн. Особливо, якщо у вас рідкісна професія, а місцевий ринок обмежений. Не замикайтеся в пошуку роботи тільки в своєму місті, іноді зміни повинні бути кардинальними.
3. Не зупиняйтеся і не бійтеся відмов
Для того, щоб у вас був реальний вибір, розсилайте по 30-50 відгуків в день. Нормальний відгук - це 1-2 запрошення на інтерв'ю з 100 відправлених резюме. Це не означає, що з вами щось не так, просто такий зараз ринок, висока конкуренція. Також не бійтеся відмов. Розглядайте кожне співбесіду як досвід, завжди робіть «роботу над помилками» і ретельно готуйтеся до наступної співбесіди.
4. Не відмовляйтеся від підробітків
Особливо, якщо грошей про запас немає зовсім і пошук роботи вкрай актуальне. Якщо дозволяють знання, то фріланс - найпоширеніший спосіб заробити. Головне - знати і не потрапити на схеми обману на ринку праці.
5. Використовуйте час пошуку роботи з користю
Пошук роботи - це теж робота, але з гнучким графіком. Тому у вільний час не треба стрясати повітря - краще використовуйте свою енергію раціонально:
• Отримайте нові знання: продовжуйте розвивати професійні навички, освоюйте суміжні професії, вивчайте іноземні мови - всі вкладені ресурси в освіту обов'язково окупаються і наповнюють резюме великою вагою.
• Отримайте нові навички: дізнайтеся, як освоїти правила самопрезентації, як підвищити свою впевненість, як навчитися говорити переконливіше - ці вміння особливо важливі для успішного результату співбесіди.
• Ретельно стежте за своїм здоров'ям, особливо якщо раніше нехтували ім. Виділіть час для занять спортом і правильного харчування.
• Приділіть увагу родині та близьким людям. Якщо раніше вам завжди не вистачало час для спілкування, то зараз його явно більше - ловіть момент.
Пам'ятайте, що пошук роботи - це поштовх для зростання і розвитку, який допомагає переосмислити життя, підтягнути хвости, приділити увагу близьким, відпочити, набратися свіжих ідей і знань. Будь-які зміни - завжди на краще.