Що таке субсидія та кому вона призначається?

   Відповідно до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (з врахуванням змін станом на 01.05.2016р.) субсидія є адресною безготівковою допомогою держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово-комунальних послуг.

   Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

   Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове  паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

   Особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

   Звертаємо Вашу увагу, що громадяни, які мають право на пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги, не втрачають відповідний пільговий статус та інші пільги, передбачені чинним законодавством України для таких громадян. У разі призначення субсидії, вона буде розраховуватись без врахування пільги.

   Субсидія призначається одному з членів домогосподарства за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла.

 

Інформацію підготовлено юристконсультом І категорії

 Авдєєвою А. Л.

Додати коментар


Захисний код
Оновити