Реєстрація та отримання допомоги по безробіттю громадян з інвалідністю

   До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час, а також особи з обмеженими фізичними можливостями.

   Державна служба зайнятості здійснює підбір підходящої роботи для громадян відповідно до вимог ст. 7 Закону України „Про зайнятість населення”.

   У разі відсутності підходящої роботи, рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їх особистою заявою з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу, і оформляється наказом центру зайнятості.

   Законом України „Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації інвалідами права на трудову зайнятість” до пункту „г” статті 2 Закону Україну „Про зайнятість населення” внесено зміни:Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

   Право на призначення допомоги по безробіттю, відповідно до Прикінцевих положень Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації інвалідами права на трудову зайнятість”, яким внесені зміни до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, мають лише ті інваліди, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

   Узагальнено за матеріалами сайтуhttp://lib.sowa.com.ua/LEAP/poradu.htm, юрисконсульта І категорії Центру Марченко А. Л.