- Деталі
- Категорія: Психологічна реабілітація
ІНДИВІДУАЛЬНІ консультації психолога
Індивідуальна психологічна консультація - спільна робота психолога та пацієнта, спрямована на вирішення психологічних проблем, внутрішнього конфлікту, створення сприятливих умов для позитивних змін, подальшого розвитку особистості. Основна мета консультування – покращення якості життя людини, корекція стосунків. Досягти такого результату вдається завдяки взаємній співпраці психолога з клієнтом. В основі ефективної роботи - взаємна повага та довіра, рівність та відкритість.
- Деталі
- Категорія: Психологічна реабілітація
ПСИХОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА
Психологами відділення проводиться психологічна діагностика за допомогою тестових методик, які дозволяють розпізнати індивідуальні психологічні особливості людини та визначити подальші перспективи розвитку.
Оцінка загального інтелектуального рівня:
культурновільний тест на інтелект (CFIT) Р. Кеттелла, методика Равена, «Інтелектуальна лабільність», тест інтелекту Амтхауера
Психодіагностика уваги:
методика «Пізнавання фігур», «Таблиці Шульте», «Коректурна проба», «Розстановка чисел», «Червоно-чорна таблиця», «Оцінка переключеної уваги»
Психодіагностика пам'яті:
методика «Визначення короткочасної зорової пам'яті», «Оперативна пам'ять», «Пам'ять на числа», «Пам'ять на образи», «Піктограма»
Діагностика мислення:
методика «Складні аналогії», «Виділення суттєвих ознак», «Числові ряди», «Тлумачення прислів'їв», «Класифікація понять», «Закономірності числового ряду», «Виключення зайвого», «Кількісні відносини»
Діагностіка рис особистості:
16-PF опитувальник Р.Кеттелла, Тест Люшера, методика діагностики темпераменту Я. Стреляу, методика Айзенка EPQ, опитувальник Гекса для визначення характерологічних особливостей особистості, проективні методики «Будинок – Дерево – Людина» Дж. Бука, «Неіснуюча тварина», «Незавершені речення» Сакса і Леві.
Діагностика емоційно-мотиваційної сфери:
тест Спілбергера — Ханіна, методика «САН» В.А. Доскіна, «Агресивна поведінка» Е.П. Ільїна, «Діагностика мотиваційної структури особистості» В.Е. Мільмана, «Діагностика локуса контролю» Дж.Роттера, «Мотивація аффіліації» А. Меграбіана, «Торонтська алекситимічна шкала», «Діагностика рівня емоційного вигорання» В.В. Бойко, опитувальник нервовопсихічної напруги Т.А. Немчина.
Соціально-психологічне вивчення взаємин у групі:
метод соціометрії Дж.Моренно, опитувальник Т. Лірі, опитувальник К.Н. Томаса
Діагностіка коммунікативних та організаторських здібностей:
опитувальник «КСК» (компетентність соціально-комунікативна), тест «Оцінка рівня конфліктності особистості», методика «Оцінка рівня розвитку комунікативних і організаторських здібностей»
Опитувальники в діагностиці батьківсько-дитячих відносин:
методика «Моя сім'я», «Як ваша дитина оцінює усередині сімейні відносини» Рене Шахраюючи, опитувальник PARI Е.С. Шефер і Р.К. Белл. Опитувальник батьківського ставлення до дітей А.Я. Варга і В.В. Століна
Діагностика професійних здібностей:
Методика визначення загальних творчих здібностей людини Методика дослідження спеціальних здібностей людини Методика дослідження вольової організації особистості
Діагностика професійної спрямованості, інтересів, нахилів, переваг:
Диференцiйно-дiагностичний опитувальник Професiйно-дiагностичний опитувальник Методика “Карта iнтересiв” Тест Дж. Голланда для визначення професiйних типiв особистості Тест Я.Л. Холланда для визначення професiйних інтересів особистості Методика вивчення мотивів вибору професії Методика визначення мотивів вибору сфери трудової діяльності.
- Деталі
- Категорія: Психологічна реабілітація
ПІСОЧНА ТЕРАПІЯ
Пісочна терапія (або сендплей) - це оригінальний спосіб спілкування зі світом, зі своїм внутрішнім "Я", це спосіб вирішення внутрішніх психологічних конфліктів та набуття цілісності. Застосування піскової терапії на практиці дає можливість передати свої глибинні, часом неусвідомлювані переживання, на символічному рівні. Це той випадок, коли фантазії та свобода творчості вітаються та допомагають людині розслабитися, вийти за рамки своїх стереотипів, побачити інші способи вирішення проблемних ситуацій. Дуже важливо відзначити, що способи рішення знаходить сам клієнт (у психології такий спосіб називається інсайтом, або раптовим осяянням, коли людина по-новому сприймає завдання, раптом розуміє, що вона сама може зробити в ситуації, що склалася). Терапію такого роду має ще одна назва – інсайт-орієнтована. Результатом такої внутрішньої роботи є:
- зняття внутрішньої напруги,
- усвідомлення свого унікального образу,
- віра у власні сили,
- опора на себе,
- прагнення до подальшого розвитку та самоактуалізації.
- Деталі
- Категорія: Психологічна реабілітація
АРОМАТЕРАПІЯ
Ароматерапія – одна з найприємніших та найефективніших процедур, що передбачає використання ефірних олій рослин та квітів для покращення фізичного та психоемоційного стану людини. Застосування ефірних олій із високим вмістом натуральних вітамінів, мікроелементів та гормонів дає людині можливість поправити своє здоров'я.
Пахощі квітів, трав та дерев найчастіше пояснюється присутністю в рослинах ефірних олій. Ці речовини мають потужну цілющу дію і часто допомагають людям відновити нестабільний душевний або фізичний стан здоров'я. Ванни, масаж та інгаляції з ефірними оліями зміцнюють імунітет, підвищують тонус організму та покращують самопочуття людини в цілому. На відміну від традиційних медикаментів застосування цих речовин відповідно до приписів взагалі не передбачає появи побічних ефектів. Головне - індивідуально підібрати олії та їх поєднання, які підійдуть людині, виходячи з її емоційного стану, оскільки саме вона найчастіше викликає фізичні симптоми.
Потрапивши в організм, речовина служить відновленню порушеного в ньому балансу і функціональному оновленню систем або органів, що дали збій. Спектр впливу ефірних олій настільки широкий і різноманітний, що досі потребує детального дослідження. На сьогоднішній день відомо, що всі вони мають антисептичні і, певною мірою, антибактеріальні властивості. Деякі навіть можуть допомогти у лікуванні вірусних інфекцій, з якими іноді не можуть впоратися відомі та апробовані лікарські препарати. Відзначено, що ефірні олії знімають напругу та прискорюють уповільнений кровообіг. У кожному конкретному випадку їх застосування може надати цілу низку позитивних ефектів: зняття болю, зменшення набряку, виведення шлаків тощо.
Також достовірним фактом є те, що ефірні олії сприятливо впливають на емоційний настрій людини: деякі з них є релаксантами, інші – стимуляторами. Крім того, вони мають властивості зняття розумової втоми та поліпшення пам'яті.
- Деталі
- Категорія: Психологічна реабілітація
КІНОТЕРАПІЯ
Кінотерапія - це вид психологічного консультування, в якому як ключовий метод впливу використовується перегляд кіно (роликів, мультфільмів, серіалів).
Ефект кінотерапії – терапевтичний, вона використовується як метод впливу в ситуації, коли у людини є проблема (хвороба, стрес, криза в сім'ї або на роботі або ін..) і вона хоче з нею "впоратися" (зцілитися). Допустимо варіант, коли перед людиною стоїть конкретне життєве завдання (зміна місця роботи, повернення до «способу життя здорової людини» після хвороби або ін.) і людина з використанням кінотерапії мобілізує свої сили для більш гармонійного та оптимального її вирішення.
Кінотерапія – дозволяє людині переосмислити свій внутрішній світ, розширювати можливості свідомості.
- Деталі
- Категорія: Психологічна реабілітація
МУЗИКОТЕРАПІЯ
Музика – потужний лікувальний засіб для впливу на душевний і фізичний стан людини. Ще із давніх-давен користувались цілющими властивостями музики – лікарі Древнього Риму і Єгипту застосовували звуки для лікування душі і тіла. Лікарі Древнього Китаю навіть готували «музичні рецепти» і вірили в те, що мелодія має вплив на органи людського тіла.
Музикотерапія є психотерапевтичний метод, який базується на цілющій властивості мелодій. Це цілеспрямоване використання музики з метою гармонізації психічного і емоційного стану. В рамках музикотерапії фахівці використовують всі види музики, включаючи електронні записи, і самостійне освоєння музичних інструментів. Лікування музикою можна віднести до щадних способів терапії, який майже не має протипоказань. Вона позитивно впливає на стан здоров’я, полегшує і прискорює процес одужання.
- Деталі
- Категорія: Психологічна реабілітація
АРТ-ТЕРАПІЯ
«Коли творча енергія знаходить задоволення, вона стає надійною опорою, що дає сили у важкі моменти, вона приносить нам здоров’я» – Адріан Хілл, британський художник і піонер арт-терапії.
Запрошуємо бажаючих на заняття арт-терапією. Це відмінна можливість через творчість і розмову більше зрозуміти себе, виразити свій внутрішній світ, показати свої емоції і почуття, вирішити свої психологічні завдання. Творчість часто стає дзеркалом, щоб зустрітися з собою, своїми тривогами, бажаннями, болем і надіями, відкрити в собі ресурси.
- Деталі
- Категорія: Психологічна реабілітація
ГРУПОВІ ЗАНЯТТЯ
Вилити душу стороннім людям не зовсім правильне рішення, краще розповісти про свої проблеми психологу, особливо, якщо проблеми мають сімейне значення. Для цього фахівці відділення застосовують групову психотерапію, яка часто стає ефективнішою за індивідуальне консультування. Групова психологічна терапія, що фокусується на розумінні кожного учасника групи свого значення у житті створеного світу, виявляє причини виникнення проблем, дає можливість висловити те, що у звичайному житті заховано глибоко в душі та накопичується роками.
Під час «групової терапії», матеріал, що дається психологом для вивчення, легше сприймається і втілюється в життя. Зворотний зв'язок що виникає між ведучим та учасниками групової консультації, більш потужний і сприймається у вигляді психологічної підтримки в рівних частках для всіх учасників.
Усі відвідувачі групових занять психолога мають свою індивідуальну історію та причину, через яку прийшли на заняття. Спілкуючись у створеному колективі, відбувається переоцінка проблем, робляться висновки про особисту тяжку ситуацію. Відвідувачі можуть подивитися на власні очі, як справляються з проблемами інші учасники створеної групи, підкреслити потрібні моменти, на які у звичайному житті не звертали уваги, отримати корисний досвід.
- Деталі
- Категорія: Психологічна реабілітація
ВІДДІЛЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ
Психологічна реабілітація спрямована на відновлення, корекцію психологічних функцій, якостей, властивостей особи, створення сприятливих умов для розвитку та утвердження особистості.
Робота психологів спрямована на індивідуальний підхід до кожної людини, допомагає подолати психологічні бар'єри, спонукає до розвитку в собі певних якостей, допомагаючи подивитися під різними кутами на труднощі, з якими ви зустрілись, і на способи дії в ситуації, з якою зіткнулись.
Психологічні консультації допомогають людям досягти почуття благополуччя, полегшити переживання стресу, підвищити здатність людини знаходити вихід зі складних ситуацій і самому приймати рішення.
- Деталі
- Категорія: Психологічна реабілітація